Mahmutbey Mahallesi Halkalı Cd No:22 Bağcılar / İstanbul
HİZMETLERİMİZ
DPF ve Katalitik Konvertör Tamiri ve Temizliği
DPF VE KATALİTİK KONVERTÖR TAMİRİ VE TEMİZLİĞİ

DPF motordan gelen zararlı gaz ve partikülleri temizleyerek dışarı atsa da, bu parça belli bir zaman sonra dolar ve tıkanır. Motor yağından kaynaklanan kül ve kurum, motordan gelen kirli parçalar, kalitesiz yakıt tüketimi DPF’in tıkanmasının başlıca sebeplerindendir. Bu tıkanma sonucunda motor performansının azalması (çekişin düşmesi), kötü motor devirlenmesi, yüksek egzoz emisyon değerleri, fazla yakıt tüketimi gibi belirtiler katalizörün ve devamındaki DPF’in arızalı olduğuna işaret eder. Bu tıkanma sonucu aracın göstergesinde bulunan bir uyarıyla sürücüyü ikaz eder. Araç üreticileri bu parçayı belli aralıklarla yüksek sıcaklık üreterek kendisini temizlemesi için tasarlamıştır. Bu işleme rejenerasyon denir. Fakat bir süre sonra filtrenin tamamıyla dolması ile rejenerasyonişe yaramaz hale gelir. Bu aşamadan sonra DPF’in temizlenmesi yada değiştirilmesi gereklidir.

Otomotiv sektöründe Katalitik Konvektör ve Dizel Partikül Filtre konusu çok az kişinin bilgisi olduğu bir konudur. Bu konuda yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda DPF’in içindeki seramik ve petek yapıya herhangi bir sıvının (su,kimyasal maddeler) temas etmemesi gerektiğini anladık. Su veya kimyasalların seramik petek yapının kurum ve tozu hapis eden yapışkan yüzeyini bozup, filtrenin performanısını ve ömrünü kısalttığını gördük. Bu sebepten dolayı hava ile temizlik yöntemininin (pnömatik) daha doğru olacağı kanısına vardık ve FSX firmasının komple temizleme sistemi paketini ülkemize getirerek otomotiv sektörümüze katkıda bulunduk.

İstanbul Web Tasarım
Size daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerezlere yer veriyoruz. Sitemizi kullandığınız sürece Gizlilik ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.